Інформаційний портал надзвичайних ситуацій

Сильна кровотеча

Сильна кровотеча

Способи зупинки артеріальної кровотечі:

спосіб притискання судин паль­цем у відповідному місці (намагайтесь притиснути цю судину до кістки).

Якщо неможливо застосувати джгут:

необхідно накрити рану стерильною серветкою та притиснути пальцем судину, яка кровоточить. Але слід пам’ята­ти, що найбільш безпечний спосіб притискування судини не в самій рані, а за її межами.

При артеріальній кровотечі судину притискують вище місця її пошкодження, а при кровотечі з вени – нижче. При кровотечах з судин скроневої частини голови, скроневу ар­терію притискують попереду мочки вуха до щелепної кістки.

При сильній кровотечі з ран голови, обличчя, язика при­тискують сонну артерію, зовнішню щелепну і підключичну артерії притискують до щеле­пи або хребта. При кровотечі з ран плеча або стегна притискують плечову, підпахову або стегнову артерії.

Після того, як кровотечу зупинено:

на рану накладають щільну стерильну пов’язку;

поверх неї – туго звернуту грудку вати;

щільно бинтують коло­вими рухами бинта. Замість вати можна використати різний м’я­кий матеріал, що є під руками – хустку, шматок тканини.

Для того, щоб накласти кровозупиняючий джгут, дотримуються правил:

джгут накладають при пошкодженні великих артеріальних судин кінцівок;

при кровотечі з артерій верхніх кінцівок джгут найкраще розташовувати на верхній третині плеча, при кровотечі з артерій нижніх кінцівок – на середній третині стегна;

джгут накладають на підняту кінцівку;

джгут повинен накладатися туго, але не слід надмірно стис­кати тканини кінцівок, так як можливі важкі ускладнення; до джгута обов’язково прикріплюють аркуш паперу з поміткою часу його накладання.

Пам’ятайте! Джгут накладають не більш як на 1-1,5 години в теплу пору року, а в холодну – не більше, як на 1 годину!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>